Köszönhetően a magyarországi ASUS képviseletnek, a mai napon hozzájutottam egy VX5 noteszgéphez, mely a legújabb tagja a gyártó Lamborghini termékcsaládjának. A nálam vendégeskedő változat hófehér fényezést kapott a fedlapon és a váz alján, ami miatt eléggé feltűnő jelenség a VX5, de talán még mindig jobban járunk így, mint például az olasz autómárkára jellemző sárga színnel. Természetesen az aktuális Lamborghini autókra formatervi megoldásai köszönnek vissza a VX5 minden porcikáján, éles, határozott vonalak futnak egymásba, illetve több helyen is megkapjuk a sportkocsik gyártójára való utalást. Az anyaghasználat átlagon felüli, a touchpad két oldalán végigfutó bőrbetét pedig nemcsak roppant jól néz ki, hanem hosszabb távon is elviselhető érzetet ad. Minden dícséretet megérdemelnek az ASUS mérnökei, a különböző anyagok - műanyag, szálcsiszolt alumínium, bőr - hibátlan harmóniájáról más gyártók is példát vehetnének.
A vázon belül tulajdonképpen egy felsőkategóriás mobil belsőt találni, melynek lelke egy négymagos Intel Core 2 Quad processzor. A 2 gigahertzes órajelen ketyegő központi egység 4 gigabájt rendszermemóriához nyúlhat, mely egyben azt is jelenti, hogy a VX5-re nem is érdemes 64 bites operációs rendszernél "butábbat" telepíteni. A képi megjelenítés az NVIDIA GeForce GT130M vezérlőjére hárul, mely teljesítménye leginkább az asztali vonalon vitézkedő GeForce 9500 GT-hez hasonlítható. A grafikus mag természetesen támogatja a Purevideo HD technológiát, így High Definition videóanyag lejátszása során a legtöbb esetben nem lesz szükség a processzor teljes erejére.
Mivel a VX5 egy különleges sorozat legújabb tagja, ezért mondhatni evidens, hogy a specifikációk között szerepelnie kell a Blu-ray lejátszásnak is. A gép jobb oldalán található optikai egység a Hitachi-LG közös gyermeke, és CT10N típusnévre hallgat. A DVDRW/Blu-ray kombó meghajtó a DVD lemezeket legfeljebb nyolcszorosan képes írni, a CD lemezek maximális pörkölési sebessége pedig nem lépheti túl a huszonnégyszeres tempót. A Blu-ray korongokat 4,8-szorosan tudja olvasni az egység.
A grafikus kártya és az optikai meghajtó tehát adott egy kis Blu-ray filmezéshez, de vajh' mi a helyzet a kijelzővel? Nos, ezen a ponton is adott minden feltétel, a 16,1 hüvelykes LCD képernyő 16:9-es képaránnyal bír, natív felbontása pedig 1920×1080 képpont. A képi minősége ugyan lehetne jobb - főleg a panel alján látható bevilágítással illene kezdeni valamit -, de összességét tekintve mozizásra bőven jó lesz. Ha azonban mégsem szeretnénk a gép előtt görnyedni, akkor a natív HDMI kimenet révén tetszőleges másodlagos képernyőt is beüzemelhetünk.
A gyártóra jellemző módon a VX5 mellé rengeteg saját, illetve harmadik fél által készített szoftvert mellékelnek. A Blu-ray lemezek lejátszáshoz a Corel WinDVD 8 BD kiadását használhatjuk.
Az ASUS VX5 bolti megjelenésére legfeljebb egy hónapot kell várnunk, a várható árról azonban egyelőre nincs információnk. Az viszont szinte biztos, hogy nagyon drága lesz, a VX3 850-900 ezer forintos árából kiindulva nem sok jóra számíthatunk.